Myslivost není jen hon, ale hlavně celoroční péče o lesní krajinu a zvěř. Patří do tohoto světa čtyřkolky? Podle myslivce Jiřího Kasiny ano. Nejsou na adrenalinové lítání po lese, ale na práci. Když čtyřkolka veze krmení pro zvěř do krmelce, těžký materiál na opravy posedů nebo uloveného divočáka z nepřístupného terénu v lese, je lepší než traktor, a levnější než džíp. Podívejte se na reportáž.

 
Pro rybáře je lov ryb především relax. Zvláště v létě jsou ale rybníky, přehrady a přístupné břehy řek doslova obsypány lidmi. A tak se musí s rybářským vybavením, kterého není zrovna málo, zajet dál, do těžko dostupných terénů. Jak si nezkazit den autem zapadlým v bahně nebo přenášením báglů s výstrojí po nepřístupných cestách? Pan Radek Diviš, profesionální rybář, otestoval pracovní čtyřkolky. Je lepší ta s volantem nebo s řídítky?

 
Ztracený raněný turista v horách. Lesní požáry. Imobilní pacient na samotě. Hořící srub nebo vichřice s polomy… To jsou zásahy v extrémních podmínkách, které profesionální i dobrovolní hasiči musí rychle řešit. A často si při tom sáhnou na dno svých sil. Kam se masivní technikou nelze dostat, tam nasazují všestranné terénní pomocníky - čtyřkolky. V těžkém terénu jim vozí hadice a materiál, dopravují vodu v barelech, přiváží zdravotníky a posily, pomáhají při pátracích akcích a při rychlém transportu raněných.

Jednovalce 300 250

Ojeté neznamená špatné