Povinné ručení pro čtyřkolky: Volba nebo povinnost?

03.06.2016 | Kamil Štajgl | | 1 komentář

Čtyřkolky se v posledních letech staly fenoménem. I když běžná čtyřkolka brázdí především terén a na silnici se dostane zřídkakdy, musíte pro ni mít uzavřené povinné ručení. Proč a jaké povinné ručení uzavřít?


Neznalost předpisů neomlouvá

Ačkoliv se na první pohled zdá, že čtyřkolek se povinné ručení netýká, opak je pravdou. Neuspějete, ani když budete policejní hlídce při kontrole argumentovat tím, že na čtyřkolce po silnici nejezdíte. Povinnost uzavřít povinné ručení totiž platí i pro provoz vozidla po polních a lesních cestách. Z povinného ručení se totiž hradí škody, které během řízení způsobíte na majetku či zdraví třetím osobám. A to se vám může klidně stát i uprostřed temného hvozdu.

I pro čtyřkolku seženete sezónní pojištění

Zdá se vám zbytečné platit za čtyřkolku povinné ručení po celý rok? Stejně tak to vidí mnohé pojišťovny, a proto nabízí tzv. sezónní pojištění. To znamená, že povinné ručení budete za svou čtyřkolku platit pouze v měsících, kdy ji budete skutečně provozovat. V zimě, když bude stát v garáži a nebudete s ní vyjíždět, na povinném ručení ušetříte. Porovnejte si, která pojišťovna nabízí nejlevnější povinné ručení na čtyřkolku, a neplaťte víc, než je nutné.

Hodit se vám bude také připojištění

Stejně jako u automobilů si můžete ke své čtyřkolce sjednat další pojištění. Například havarijní pojištění vám zaplatí škody vzniklé střetem se zvířetem nebo odcizením čtyřkolky. Vzhledem k tomu, že čtyřkolka nepatří mezi nejlevnější záležitosti, vyplatí se vám do havarijního pojištění investovat. Povinné ručení ochrání všechny okolo vaší čtyřkolky a havarijní pojištění ochrání zase vaši čtyřkolku. Pokud si sjednáte obě dvě pojištění u jedné pojišťovny, často vám nabídnou výhodnější cenu. A když si ještě k tomu sjednáte pojištění online, můžete ročně ušetřit poměrně významnou částku. Zkuste třeba portál iPojištění.cz.

Štítky u článku: pojištění čtyřkolky

  Poslední články

Jak začít podnikat v oblasti čtyřkolek
Zjistěte si co nejvíce informací …

HandyCup na veletrhu Motocykl Praha 2016
Návštěvníci, kterých bylo na Motocyklu…

Co je povinné ručení a jak nás chrání
Začneme tím, že se samozřejmě jedná o…

  Poslední novinky na fóru

Spam ve schráncce
Správa tohoto webu jde úplně do hajzlu.…

rada co vybrat...
Zdravím... chtěl bych poradit, sháním…

WRCup TROPHY 4.7.2015 VVP Koliňanský vrch
!!!! PRETEK ZRUŠENÝ !!! - Nízky počet…

Komentáře
Opište tento text:
  'ctyrkolky.com'
čtyřkolka
Autor: beránek
Datum: 17.3.2018 v 18:37

Kolik by stalo povine ručení na čtyřkolku. 606914920

Kalendář

po út st čt so ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Facebook

Staňte se načimi fanoušky na facebooku\

Čtyřkolky.com  - Články  - Povinné ručení pro čtyřkolky: Volba nebo povinnost?
Přidat do oblíbených