Co je povinné ručení a jak nás chrání

10.03.2016 | Kamil Štajgl | Poradna

Ve světě pojišťovnictví bychom jenom těžko hledali známější pojistku, než je právě tato konkrétní. Pokud se na ni podíváme blíže, je třeba říci, v čem je pojištění čtyřkolky specifické.


Začneme tím, že se samozřejmě jedná o pojistnou ochranu, která je nejenom u nás, ale i v mnoha evropských státech povinná. Je tedy nutné mít třeba i nejlevnější povinné ručení sjednáno, a to dříve, než vyjedeme na naše silnice. Pokud to neuděláme, můžeme riskovat nejenom poměrně vysoké pokuty a další poplatky, ale i nutnost hradit samotné škody. Přitom ceník povinného ručení nám jasně říká, že pojištění nemusí být drahé.

Jaké škody pojistka proplácí?

To je jedna z nejdůležitějších otázek, která se právě dané ochrany konkrétně týká. Pokud budeme konkrétní, je třeba dodat, že jsou propláceny škody na majetku, ale i škody na zdraví. A to až do výše pojistných limitů, které nám pomůže nastavit kalkulačka povinného ručení. Mluvíme však o škodách, které způsobíme my, a to ostatním účastníkům nehody. A to ať už jde o jejich auta, o jejich nemovitosti, nebo jakýkoliv jiný majetek. Kompenzace škod jde poté na vrub konkrétní pojišťovně, u které jsme povinné ručení online sjednali. Takto vše v tomto světě funguje. A to nejenom u nás, ale i v zahraničí.

Co může pojistka nabídnout?

Nezapomínejme také na to, že to určitě nemusí být jenom základní ochrana, které pojištění odpovědnosti z provozu vozidla může nabídnout. Pokud provedeme srovnání povinného ručení, můžeme získat také různá připojištění. I taková, jaká nabídne Direct. Ty rozšíří ochranu, která se tak může vztahovat třeba i na náš váš vůz, zavazadla, nebo pasažéry. Stejně tak se hodí provést srovnání povinného ručení ve chvíli, kdy máte zájem využít asistenčních služeb, které jsou dnes také dostupné a jsou samozřejmě také velmi oblíbené. A kde vše můžeme najít? Zkuste web Porovnej24.cz, který vás zcela určitě nezklame!


  Poslední články

Jak začít podnikat v oblasti čtyřkolek
Zjistěte si co nejvíce informací …

Povinné ručení pro čtyřkolky: Volba nebo…
Neznalost předpisů neomlouvá …

HandyCup na veletrhu Motocykl Praha 2016
Návštěvníci, kterých bylo na Motocyklu…

  Poslední novinky na fóru

Spam ve schráncce
Správa tohoto webu jde úplně do hajzlu.…

rada co vybrat...
Zdravím... chtěl bych poradit, sháním…

WRCup TROPHY 4.7.2015 VVP Koliňanský vrch
!!!! PRETEK ZRUŠENÝ !!! - Nízky počet…

Komentáře
Opište tento text:
  'ctyrkolky.com'
K tomuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Kalendář

po út st čt so ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Facebook

Staňte se načimi fanoušky na facebooku\

Čtyřkolky.com  - Články  - Poradna  - Co je povinné ručení a jak nás chrání
Přidat do oblíbených